کارتن پلاست رولی


کارتن پلاست ورقه ای


کارتن پلاست تبدیلی


کارتن پلاست چیست؟

کارتن پلاست از جنس پلی پروپلین می باشد و به روش اکستروژن تولید می شود. این ورق ها شامل دو ورقه مسطح خارجی است که توسط صفحات باریک عمودی به صورت موازی به یکدیگر متصل می شوند.

کارتن پلاست مانند کارتن های مقوایی دایکات می شود و عملیات چاپ به روش سیلک اسکرین بر روی آن انجام می پذیرد. از دیگر ویژگی های کارتن پلاست ضریب مقاومت بالا در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی است. نام های رایج تجاری دیگر آن ورق کارتن پلاست، شیت پلاست، پلاست شیت، پلاست پک، هالوپروفیل شیت، کروگیت پلاست شیت می باشد.

ویژگی های کارتن پلاست:

 • در برابر ضربات احتمالی مقاومت دارد.
 • در برابر رطوبت پایداری دارد، انعطاف پذیر می باشد و بدون بو است.
 • سبک و در مقابل تغییر شکل مقاوم است.
 • قابل شستشو است و مواد اولیه آن کاملا بهداشتی می باشد.
 • به راحتی می توان روی آن عملیات چاپ انجام داد.

(چاپ روی کارتن پلاست به صورت سیلک اسکرین انجام می شود که باعث افزایش عمر کارتن پلاست نیز می شود.)

 • قابلیت اتصال با مفتول(منگنه)، چسب، جوش حرارتی را دارد.
 • عایق حرارتی و الکتریکی است.
 • محدوده وسیعی از تغییرات دما را تحمل می کند. (15- تا 60 درجه سانتی گراد)
 • مورد تایید سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکاست.
 • امکان لوله شدن در گرماژ پایین
 • عایق یووی
 • قابلیت بازیافت شدن
 • قابلیت برش آسان

(برش یا لیزر کارتن پلاست توسط تیغ های ساده یا عملیات دایکات انجام می شود و برای چسباندن ورق های شیت پلاست باید از چسب هات ملت ،جوش های پلاستیکی و منگنه استفاده شود.)

ورق های کارتن پلاست بنا به درخواست مشتریان محترم به صورت های آنتی یووی (ضد آفتاب)، آنتی استاتیک (ضد بار الکتریکی)، نانوپلاست (ضد انواع میکروب و قارچ ها) و آنتی فایر (ضد شعله و آتش) در کارخانه تولید و به بازار عرضه می شوند.

انواع کارتن پلاست:

1/ کارتن پلاست ورقه ای (ساده)

2/ کارتن پلاست رولی

3/ کارتن پلاست رولی یووی دار

4/ کارتن پلاست عمودی

5/ کارتن پلاست کندویی یا حبابی ( کارتن پلاست پلی کربنات)

6/ کارتن پلاست هیدروپونیک

7/ کارتن پلاست تبدیلی

کارتن پلاست ورقه ای:

کارتن پلاست ورقه ای یا کارتن پلاست ساده از روی هم قرار گرفتن دولایه پلاستیکی و یک لایه پلاستیک چین دار که توسط حرارت به یکدیگر متصل می شوند به وجود می آید.جنس لایه های کارتن پلاست ورقه ای پلی اتیلن است و در ضخامت های 1.7 تا 12 میلیمتر در طول دلخواه و عرض دلخواه (حداکثر عرض کارتن پلاست ورقه ای 2.40 سانتی متر است) و در رنگ های مختلفی (آبی،زرد،قرمز،سبز،مشکی و ...) بنا به سفارش مشتری تولید و عرضه می شوند.قیمت کارتن پلاست ورقه ای بستگی به وزن آن(مقدار گرماژ آن در هر مترمربع) دارد.

کارتن پلاست رولی:

کارتن پلاست رولی در ضخامت هایی بین 2 تا 12 میلیمتر در طول و عرض دلخواه(حداکثر عرض 2.40 سانتی متر می باشد)و در رنگ بندی های مختلفی عرضه می گردند که در صنایع ساخت و ساز،صنایع سوله سازی،صنایع کشاورزی و ... از اهمیت بالایی برخوردار است.قیمت کارتن پلاست رولی بستگی به وزن آن یعنی مقدار گرماژ آن در هر متر مربع دارد.

کارتن پلاست رولی یووی دار:

در فرایند تولید کارتن پلاست یووی دار از مواد یووی برای بالابردن مقاومت آن در برابر آفتاب و اشعه ی ماورا بنفش استفاده می شود؛طول و عرض و ضخامت کارتن پلاست یووی دار همانند کارتن پلاست رولی می باشد.

کارتن پلاست عمودی ( کارتن پلاست کانکسی یا دیوارپوش):

کارتن پلاست عمودی از جنس پلی اتیلن و پروپیلن است که سطحی صاف و بدون چین خوردگی دارد؛این عایق دارای قطر هایی به ضخامت 2 الی 25 میلیمتر می باشد که توسط دستگاه های مخصوص برش داده می شوند.

کارتن پلاست کندویی یا حبابی ( پلی کربنات):

ورق های پلی کربنات که جنسی از پلی پروبیل دارند دارای ظاهری شفاف هستند؛کارتن پلاست کندویی یا حبابی در برابر مواد شیمیایی و مواد اسیدی از مقاومت بالایی برخوردار هستند.ورق های پلی کربنات شرکت عایق آنلاین دارای ضریب ایمنی بالا،استاندارد های مربوطه،وزن کم و کیفیت بالایی هستند که جایگزین مناسبی برای شیشه به حساب می آیند.

انواع ورق های پلی کربنات:

1-ورق های ساده

2-رول های پلی کربنات

3-ورق های طرح دار پلی کربنات

4-ورق های موج دار پلی کربنات

5-ورق های چند جداره

6-ورق های سفال پلی کربنات

تفاوت کارتن پلاست و پلی کربنات:

شاید این سوال که کارتن پلاست بهتر است یا پلی کربنات به ذهنتان خطور کرده باشد!

در پاسخ به این سوال باید گفت:ورق های پلی کربنات نسبت به کارتن پلاست از مقاومت بالایی در برابر آفتاب و اشعه یووی و فرابنفش برخوردار است همچنین از مقاومت بالایی در برابر گرما،سرما و ظربات مکانیکی برخوردار است.ورق های پلی کربنات ضد حریق هستند و هنگام آتش سوزی فقط موجب دود می شوند و به علت داشتن پوشش ضد اشعه نسبت به ورق های کارتن پلاست از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

کارتن پلاست هیدروپونیک:

کارتن پلاست به دلیل ویژگی هایی که دارد در صنعت کشاورزی و پرورش گل وگیاه از اهمیت بالایی برخوردار است همچنین به دلیل قیمت مناسبی که دارد جایزگین مناسبی برای کاشت انواع صیفی جات،انواع گل و گیاه و حتی بسته بندی کردن آن ها برای جلوگیری از ضربه و ... می باشد.

کارتن پلاست های گرد و مثلثی ( محافظ نهال ) گزینه ای مناسب برای کاشت گل و گیاه می باشد زیرا امکان هرس کردن آن را در زمان استفاده از آن می دهد همچنین قابلیت حذف و نصب آسانی را نیز در پی دارد.

برخی از کاربرد های کارتن پلاست هیدروپونیک:

1-کشت هیدروپونیک

2-راکت گل

3-گلخانه ها 

چرا از کارتن پلاست در ساخت بستر کشت استفاده می کینم؟

1-به دلیل جذب رطوبت پایین زیرا هنگام آبیاری رطوبت خاک دیرتر از بین می رود.

2- به دلیل وجود خط های تاشونده روی سطح کارتن پلاست ، موجب می شود استفاده از آن آسان شود.

3- به دلیل وجود خاصیت آنتی باکتری

4- قیمت مناسب و کارایی زیاد

 اگر میخواهید از کارتن پلاست در کاشت گل و گیاه استفاده کنید باید از کارتن پلاست ضخیم با گرماژ بالا بین 800 تا 1000 کیلوگرم خریداری کنید.

کارتن پلاست تبدیلی (کارتن پلاست طرح جابربن حیان و ...):

کارتن پلاست تبدیلی همان شیت پلاست یا کارتن پلاست های ورقه ای می باشد که به اندازه ها و اشکال مختلفی دایکات می شوند؛ازکاربرد های کارتن پلاست تبدیلی میتوان به کارتن پلاست طرح جابربن حیان و پلاکارد های تبلیغاتی ،بسته بندی محصولات و ... نام برد.

طراحی و ساخت کارتن پلاست های طرح جابربن حیان:

کارتن پلاست طرح جابربن حیان  در ابعاد 120×90 و 100×70  در رنگ های مختلف ساخته می شوند که از هر دوسمت آن به اندازه ی 30 سانت به داخل خم می شود و فضایی 60 سانتی متری برای ارائه ی مطالب دانش آموزان به وجود می آورد.

چگونه کارتن پلاست طرح جابربن حیان را تزیین کنم؟

کارتن پلاست های طرح جابر از دهه 70 برای انجام پژوهش هایی چون جمع آوری اطلاعات همراه با طبقه بندی،عنوان های نمایشی،مدل،تحقیقات و آزمایشات شکل گرفته است که دانش آموزان بتوانند در فضایی که به آن ها تعلق گرفته با رعایت اصول طبقه بندی و ... طرح خود را پیاده کنند.فواید بی شمار طرح جابربن حیان عبارتند از: کمک به علاقه مند شدن دانش آموزان در ساخت و ابداعات نوین،انجام کارهای گروهی،بالا بردن خلاقیت در آن ها،تقویت خوش نویسی،انجام کارهای تزیینی و گرافیکی و ... می باشد.

کارتن پلاست طرح جابربن حیان را از کجا بخرم؟

شما میتوانید کارتن پلاست های طرح جابر خود را از شرکت عایق آنلاین به صورت آنلاین،تلفنی و حضوری در رنگ ها و ابعاد سفارشی خود دریافت کنید.همچنین شرکت عایق آنلاین کارتن پلاست های طرح جابر خود را برای حمایت از دانش آموزان و کمک به شکوفا شدن استعداد آن ها زیر قیمت و با کیفیت بالاتری نسبت به تمامی تولیدکنندگان به فروش می رساند.

چگونه جعبه کارتن پلاست درست کنم؟

1-سفارش و طراحی مدل

2- ساخت قالب

3-آماده کردن ورق های شیت پلاست

4- دایکات و قالب زدن شیت پلاست

5- ساخت شابلون و چاپ طرح مورد نظر روی شیت پلاست

6- اسمبل و مونتاژ کردن ورق های دایکات شده

7- منگنه و چسب (چسب هات ملت)

8- بسته بندی و شمارش جعبه ها و ارسال آن ها.

معایب کارتن پلاست:

1-امکان ساییده شدن

2-امکان رد شدن نور از خودش را دارد

3-در صورت نبود عایق یووی در فرایند تولید کارتن پلاست باعث می شود طول عمر پایین تری داشته باشد و در برابر آفتاب و اشعه های آن از مقاومت پایین تری برخوردار باشد.

کاربرد کارتن پلاست:

1-کابرد کارتن پلاست در صنایع کشاورزی

2-کاربرد کارتن پلاست در راستای تبلیغات(کارتن پلاست تبلیغاتی)

( بسیاری از مردم برای انجام تبلیغات خود از شیت پلاست استفاده میکنند زیرا نسبت به کیفیت بالایی که دارد از قیمت پایین تری برخوردار است.چاپ تبلیغات روی شیت پلاست ها یکی از ویژگی های بارز این محصول می باشد،همچنین به دلیل مقاومت بالا و عمر طولانی که دارد اکثر عموم برای معرفی کسب وکار خود و چاپ تبلیغات خود از کارتن پلاست استفاده می کنند.کارتن پلاست به دلیل وزن سبکی که دارد به عنوان پلاکارد های تبلیغاتی در راه پیمایی ها،استادیوم ها،نمایشگاه ها و ...به خوبی استفاده می شود.برای مشاهده نمونه کارتن پلاست های تبلیغاتی به سایت نوین عایق مراجعه کنید.)

3-کاربرد کارتن پلاست در صنایع بسته بندی(کارتن پلاست های جعبه ای)

4-کاربرد کارتن پلاست در صنایع خودروسازی

5-کاربرد کارتن پلاست در صنایع ساخت و ساز(کارتن پلاست پوشش دیوار)

(کارتن پلاست به دلیل خاصیت ضد آب بودن باعث شده در قالب گیری بتن ها جهت سهولت در کار وعدم جذب آب بتن و همچنین داشتن مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.برخی از موارد استفاده از کارتن پلاست در صنعت ساخت و ساز عبارتند از:استفاده از کارتن پلاست در ساخت گنبد،ساخت انواع کف پوش ها،ساخت انواع سقف های کاذب،کارتن پلاست به منظور ساخت سایه بان ،پارتیشن بندی،بستر کشت گلخانه ای و ... .

کارتن پلاست های عرض 2متر در طول 50متر با ضخامت 3 میل و گرماژ 500مترمربع از مناسب ترین نوع کارتن پلاست در عرصه ی ساخت و ساز می باشد.)

6-کاربرد در صنایع مرغ داری و دام پروری

7-استفاده از کارتن پلاست در صنایع لوازم خانگی

8-استفاده از کارتن پلاست جهت تولید سطل آشغال های تفکیکی

9-کاربرد در صنایع کاردستی و ساخت انواع ماکت ها و ...

ضایعات کارتن پلاست:

در فرایند تولید کارتن پلاست های تبدیلی برای رسیدن به مدل مد نظر مجبور به دایکات یا برش زدن لبه های کارتن پلاست می شویم،تکه های برش خورده کارتن پلاست به عنوان ضایعات کارتن پلاست شناخته میشود که محصولی پرطرفدار در بین تولید کنندگان کارتن پلاست می باشد زیرا با خرید این ضایعات و اضافه کردن آن در فرایند تولید کارتن پلاست از هزینه ی کم تری برخوردار می شونداما محصول بدست امده از کیفیت کمتر،طول عمر پایین تر و ظاهری کدر تر برخوردار می شود.

قیمت کارتن پلاست:

باتوجه به تغییرات قیمت در مواد پتروشیمی و مدل های سفارشی در ساخت انواع جعبه ها و ... قیمت کارتن پلاست تغییر می کند.کارتن پلاست تولید شده در شرکت عایق آنلاین دارای انواع استاندارد ها و گواهی نامه های معتبر از جمله iso . ts 16994.2002 از شرکت Rwtuv آلمان می باشد که این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که کارتن پلاست های تولید شده در این شرکت از کیفیت برتر و بدون هیچ ناخالصی (ضایعات کارتن پلاست) می باشد.شرکت عایق آنلاین با کسب نمایندگی فروش انواع محصولات عایقی در ایران و خارج از کشور به عنوان اولین آنلاین شاپ های موفق شناخته شده است.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت کارتن پلاست و انواع محصولات عایقی با مسئولان فروش شرکت عایق آنلاین تماس حاصل بفرمایید واز مشاوره های رایگان این شرکت بهره مند شوید،همچنین شرکت عایق آنلاین با راه اندازی سایت این امکان را به شما داده که به صورت اینترنتی اقدام به خرید محصولات عایقی خود بکنید و با هربار خرید عمده ی کارتن پلاست و محصولات دیگر از تخفیفات عالی این شرکت بهره مند شوید.