توری چیست؟

توری شبکه های ساخته شده از سیم مفتول(فلزی یا پلاستیکی) یا کشش میلگرد های فولادی هستند که از ضخامت ها ، اندازه ها و چشمه های مختلفی ساخته میشوند ،این تفاوت ها مبنای اصلی تقسیم بندی توری ها میباشد.

توری مرغی چیست؟

به شبکه های ساخته شده از سیم مفتول که به دو روش گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد ساخته میشوند توری مرغی میگویند . هر رول توری مرغی با استفاده از سیم های گالوانیزه نازک و انعطاف پذیر تولید میشوند که دارای ضخامت ها و چشمه های متفاوتی میباشند.مفتول توری مرغی در ضخامت های 0.40 تا 0.7 و در چشمه های 1/2، 3/4 و 1 اینچ تولید میشوند که با توجه به این دوعامل (ضخامت و چشمه) وزن طاقه ها تغییر میکند.

توری مرغی چشمه ی 3/4 یکی از پرکاربردترین انواع چشمه های توری می باشد.

توری مرغی گالوانیزه سرد ابتدا در کشور چین تولید شد وبه دیگر کشور ها صادر گردید،امروزه در کشور ایران  علاوه بر تولید  توری مرغی گالوانیزه گرم ، توری مرغ گالوانیزه سرد نیز تولید میشود که از کیفیت بالاتری نسبت به نمونه چینی خود دارد.

یکی از ویژگی های بارز توری مرغی گالوانیزه گرم  نسبت به نوع سرد آن مقاومت بالای آن در برابر رطوبت ، زنگ زدگی و خوردگی می باشد.

توری مرغی چگونه ساخته میشود؟

ابتدا سیم های گالوانیزه درون دستگاه توری مرغی بافی وارد میشوند و با شروع کار دستگاه ، سیم ها دراندازه های  ثابت پیچ خورده و بیرون می آیند این پیچ خوردگی ، چشمه های توری مرغی را به وجود می آورند.با متوقف کردن دستگاه ،  توری مرغی بافته شده را طبق اندازه هایی که از قبل تعیین کرده ایم قیچی میکنیم و انتهای سیم های  آن را با کمک دست محکم میکنیم سپس وارد دستگاه رول کرده تا توری مرغی آماده شده را وکیوم کنیم.

انواع توری:

توری پلاستیکی

توری گالوانیزه فلزی

توری پلاستیکی:

توری پلاستیکی یکی از انواع توری ها می باشد که از چشمه ها ، وزن ها و ضخامت های مختلفی ساخته میشوند.توری پلاستیکی از فرایند اکستروژن ،بافندگی یا گسترش تولید میشود که برخی از افزودنی ها میتواند در طول فرایند اکستروژن موجب تولید رنگ های مجزا  و خواصی مانند تثبیت کننده در برابر نور ماورابنفش شود. پلاستیک به کار رفته در تولید توری پلاستیکی بسیار مهم است و نباید از پلاستیک های دست دوم استفاده کرد زیرا باعث خشک زودتر توری میشد و در حین کار با آن موجب شکستن وخرد شدن توری میشود.

 توری پلاستیکی دارای رنگ های سبز، قرمز، آبی، زرد و ... در طول 30 متر و در عرض های 1، 1/2، 1/5 و 2 متر در چشمه های 2، 4، 6، 8، 10، 15،20، 25، 30 و 40 میل به شکل های چهارضلعی(مربع) ، پنج ضلعی و شش ضلعی(لانه زنبوری) تولید و عرضه میگردد.

وجود یووی در فرایند تولید توری پلاستیکی باعث بالارفتن مقاومت آن در برابر نور آفتاب و نرم شدن آن و طول عمر بالای آن میشود.

لازم به ذکر است که هرچه چشمه ی توری بزرگ تر باشد ضخامت ، وزن ، مقاومت و قیمت توری نیز افزایش میابد.

مزایای توری پلاستیکی:

1ـ از استحکام بالاتری نسبت به حصارکشی چوبی دارد.(معمولا ازین توری برای حصارکشی استفاده میکنند.)

2ـ قابلیت بازیافت

3ـ گزینه ی ایمن تری برای محافظت کودکان هنگام بازی

4ـ محافظت در برابر حمله ی حیوانات

5ـ دارا بودن خاصیت ضد زنگ وضد خوردگی (توری ضد زنگ)

6ـ مقاوم در برابراشعه ماورابنفش و مواد شیمیایی

7ـ حمل و نقل آسان و نصب سریع

انواع توری پلاستیکی

توری حصاری پلاستیکی

توری فنس پلاستیکی

توری نما پلاستیکی

کاربرد های توری پلاستیکی:

1ـ عمده ترین کاربرد توری پلاستیکی در پرورش حیوانات اهلی میباشد.

2ـ استفاده از توری پلاستیکی در سقف برای نگه داشتن فوم.

3ـ استفاده از توری پلاستیکی در مکان هایی که باید استریل باشد مثل سوله های تهیه غذا وساخت ظروف نگهدارنده مواد غذایی و... زیرا قابلیت شست وشوی زیاد را دارند.

4ـ در صنعت ساختمان سازی به منظور جلوگیری از ترک افتادن دیوارها.

5ـ قابلیت بادشکن درارتفاعات بالا در ساختمان هاو... .

6ـ حصارکشی در زمین های کشاورزی.

7ـ کمک به رشد گیاهان رونده.

8ـ محافظت نهال ها در مقابل حیوانات.

توری گالوانیزه فلزی:

توری فلزی ساخته شده از مفتول های فولادی از مقاومت بالایی نسبت به توری پلاستیکی برخوردار است ازین رو در صنعت ساختمان سازی برای پوشش سقف ها ، سقف سوله های صنعتی ، زیر شیروانی ها ،نگهداری از سیمان و ماسه و ... کاربرد بسیار بالایی دارد.هرچه چشمه های توری فلزی بزرگ تر باشد وزن ، ضخامت وقیمت آن نیز افزایش میابد.

انواع توری گالوانیزه فلزی:

توری پرسی

از جوش دادن یا پرس کردن سیم ها به یک دیگر به صورت چشمه های مربعی ومستطیلی ساخته میشوند که دارای ویژگی هایی چون مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی ، ضد لغزش بودن ، قیمت مناسب و نصب آسان هستند.

انواع توری پرسی:

1/ توری با بافت حصیری موج دار

2/ توری بافت حصیری موج دار عادی

3/ توری موج دار هلندی

 توری حصاری ، فنس فلزی

چشمه های توری حصاری به شکل لوزی است وسیم ها به صورت قلاب درهم بافته میشوند.کاربرد این توری ها بیشتر در حصارکشی میباشد.

توری گابیون

توری گابیون دارای چشمه های 8×6 و10×8 سانتی متر میباشد که ساختاری مشابه به توری حصاری دارد.ضخامت سیم مفتول به کار رفته در ساخت توری گابیون بیشتر از توری مرغی است اما از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

کاربرد های توری گابیون:

1ـ جهت محصور کردن سنگ چین های دیوار.

2ـ ساخت دیوار های سنگی.

3ـ استفاده از توری گابیون برای ساخت نماهای خارجی و داخلی.

4ـ استفاده از توری گابیون در صنعت سد سازی ، جاده و ... .

توری فرنگی فلزی (بچه گابیون)

توری فرنگی فلزی دارای چشمه های شش ضلعی میباشد قطر مفتول های به کار رفته در ساخت توری فرنگی از ضخامت کمتری برخوردار است. توری فرنگی از چشمه های 2/5 و 3/4 سانتی متر در طول 20 متر و عرض های 120،150 و 180سانتی متر تولید و عرضه میگردد.از توری فرنگی در ساختمان های در حال ساخت برای جلوگیری از افتادن اشیا و مصالح استفاده میکنند.

توری مش

توری مش یکی از مهم ترین توری های فلزی در صنعت ساخت و ساز است که برای محکم کاری سازه ها ،عملیات بتن ریزی و ساخت دیوار ها و کف ها از آن استفاده میشود.در ساخت توری مش از دونوع میله ی ساده و آج دار استفاده میشود که باعث بالا رفتن اصطکاک در هنگام بتن ریزی میشود.برای ساخت توری مش معمولا از میلگرد هایی با قطر 6 تا 12 میلی متر استفاده میکنند، اندازه چشمه های توری مش بین 10×10 الی 20×20 میباشد.پرکاربردترین نوع توری مش در چشمه ی  10×10 و 15×15 در ضخامت 8 میل است.

کاربرد توری مش:

1ـ انجام عملیات زیرسازی ، کف سازی و ...

2ـ ساخت سقف طبقات ،ساخت پل ها ،ساخت سدها ،ساخت تونل ها و ...

تفاوت توری مرغی ایرانی با توری مرغی چینی:

توری مرغی ایرانی در دونوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید میشود اما توری مرغی چینی فقط در نوع گالوانیزه سرد تولید می شود.

توری گالوانیزه سرد تولید شده در ایران از مقاومت واستحکام بیشتری نسبت به نوع چینی خود دارد.

3ـ وزن توری مرغی ایرانی نسبت به توری مرغی چینی بیشتر است زیرا ضخامت مفتول به کار رفته در توری مرغی ایرانی بیشتر از توری مرغی چینی است.

4ـ قیمت توری مرغی ایرانی بیشتر از توری مرغی چینی است.

کاربرد توری مرغی :

حصارکشی

2ـ ساخت لانه برای حیوانات کوچک

3ـ نگهداری از گیاهان ونهال های تازه برای جلوگیری از ورود حیوانات

4ـ استفاده از توری مرغی در صنعت ساختمان سازی

5ـ استفاده از توری مرغی دور ستون ها و ...

6ـ استفاده از توری مرغی برای فرشینه

7ـ نصب توری مرغی برای بالکن

(به منظور جلوگیری از ورود حشرات وحیوانات به داخل بالکن از توری مرغی استفاده میکنیم.اگر هدف جلوگیری از ورود حشرات ریز باشد باید از توری مرغی چشمه ریز استفاده کنیم.اگر هدف فقط پوشاندن بالکن باشد میتوان از توری مرغی چشمه درشت یا توری فرنگی نیز استفاده کرد.)

8ـ استفاده از توری مرغی در سقف سوله ها

9ـ نصب توری مرغی روی ایزوگام ها

(برای جلوگیری از خطرات ناشی از کاشی کاری که ممکن است به ایزوگام صدمه برساند بهتراست  قبل از انجام هرگونه عملیاتی روی ایزوگام از توری مرغی استفاده شود.

روش نصب توری مرغی روی ایزوگام:

ابتدا محل مورد نظر را ایزوگام کرده منتظر میمانیم تا کاملا خشک شود سپس با توجه به محیط از توری مرغی چشمه درشت یا توری مرغی چشمه ریز استفاده میکنیم به طوری که کاملا سطح ایزوگام شده را بپوشاند، روی توری های نصب شده سیمان ریخته وسطح آن را کاملا صاف میکنیم (اگر در این روش از توری فلزی استفاده کنیم از بستر محکم تری برخوردار میشویم) سپس شروع به عملیات کاشی کاری یا ... میکنیم.

10ـ نصب توری مرغی در پاسیو

11ـ استفاده از توری مرغی در صنعت گچ کاری

مزایای توری مرغی :

1ـ مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی

2ـ حمل ونقل آسان و نصب سریع

3ـ قیمت مناسب

4ـ وزن سبک و انعطاف پذیری بالا

5ـ ایجاد تهویه مناسب

6ـ مناسب برای عذا دادن به حیوانات و پرندگان

7ـ بهترین نوع برای حصارکشی

قیمت توری مرغی :

نکات قابل توجه در خرید توری مرغی:

1ـ دارای کیفیت بالا و استاندارد های لازم.

2ـ یکسان بودن اندازه ی چشمه های توری مرغی.

3ـ عرض،طول،ضخامت و وزن توری باید روی لیبل آن نوشته شده باشد.

4ـ رول های توری باید به خوبی وکیوم شوند.

5ـ نداشتن پارگی.

6ـ هنگام خرید توری به عرض آن باید دقت کنید تا مطابق نیازتان باشد.

شاید این سوال که توری مرغی از کجا بخرم به ذهنتان خطور کرده باشد!

روش های زیادی برای خرید انواع توری مرغی وجود دارد شما میتوانید به صورت تلفنی ، آنلاین و حضوری با شرکت عایق آنلاین ارتباط برقرار کنید و با کارشناسان فروش این شرکت راجب انواع محصولات عایقی و انواع توری ها مشاوره رایگان بگیرید.شما میتوانیدبرای انتخاب نوع محصول مورد نیازتان با توجه به شرایط اقلیمی که درآن زندگی میکنید اطلاعات کسب کنید ومحصولی با توجه به نیازی که دارید خریداری کنید.شرکت عایق آنلاین علاوه بر تولید انواع محصولات عایقی و انواع توری ها میتواند تمام احتیاجات شما را براورده سازد؛ همچنین تمام محصولات خود را از لحاظ کیفیت و کارایی ضمانت میکند و به شما این اطمینان را میدهد که هرگز از خریدتان پشیمان نمی شوید.

قیمت توری مرغی ثابت نیست ؛ زیرا با هربار خرید مفتول برای تولید توری مرغی با نوسان قیمت روبه رو میشویم که این خود عاملی مهم در تعیین قیمت توری مرغی می باشد.

برای اطلاع از قیمت دقیق و به روز توری مرغی گابیون ، توری گالوانیزه و توری های فلزی و پلاستیکی با کارشناسان فروش شرکت عایق آنلاین تماس بفرمایید.

 

توری مرغی فلزی

توری مرغی ایرانی از مفتول های با کیفیت بالاتر نسبت به توری های مرغی خارجی بافته شده و جنس آن از گالوانیزه گرم می باشد. وزن توری مرغی ایرانی نسبت به توری مرغی چینی بیشتر بوده و این به دلیل ضخامت بیشتر وایرهای توری مرغی ایرانی می باشد. قیمت توری مرغی ایرانی نسبت به توری مرغی چینی بیشتر بوده و برای کارهای بلند مدت بسیار به صرفه تر می باشد و عرض تورهای مرغی موجود در بازار ۹۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۱۸۰ سانتیمتر می باشد. توری های مرغی چینی از جنس گالوانیزه سرد می باشد.

توری مرغی به دلیل مقاومت بالا یکی از بهترین انتخاب ها برای حصارکشی می باشد که کاربرد های آن علاوه بر حصارکشی در صنایع گوناگون نیز دیده می شود. کاربرد وسیع این توری موجب شده توری مرغی یکی از پرفروش ترین توری های موجود در بازار شود.

مفتول توری مرغی در ضخامت های 0.40 تا 0.7 و در چشمه های 1/2 و 3/4 و 1 اینچ تولید می شود که با توجه به ضخامت مفتول و چشمه آن وزن طاقه تغییر می کند.

توری پلاستیکی

توری پلاستیکی در طیف گسترده ای از دهانه های (اندازه سوراخ)، وزن و ضخامت های مختلف تولید می گردد. توری پلاستیکی از طریق فرایندهای اکستروژن، گسترش و یا بافندگی تولید می شود.

افزودنی می تواند در طول فرآیند اکستروژن برای تولید رنگ های مجزا و یا خواصی مانند تثبیت کننده در برابر تخریب نور ماورا بنفش انجام شود. یکی از مزیت های این توری های پلاستیکی رنگ های متنوع آن و اشکال هندسی متفاوت آن است. چشمه های آن به صورت چهارگوش (مربع) و شش گوش (لانه زنبوری) و پنج ضلعی است. طول معمول توری پلاستیکی 30 متر می باشد. توری های پلاستیکی در رنگ های سبز، قرمز، آبی، زرد و ... تولید می شود. مگر اینکه بنا به درخواست مشتری طول دیگری تولید شود. توری پلاستیکی معمولا در عرض های 90 سانت، 1متر، 1.2 متر، 1.50 متر، 2 متر تولید شده و چشمه های آن در حالت چند وجهی 2، 4، 6، 8، 10، 15، 20، 25، 30، 40 عرضه می شود.

وجود یووی باعث مقاوم شدن توری در مقابل آفتاب و نرم شدن توری می گردد که ماده ای گران تر از خود پلاستیک می باشد و مقدار آن در تولیدات مختلف متفاوت است. وجود یووی یکی از عوامل مهم در طول عمر این توری و در نتیجه قیمت آن می باشد.

هرچه اندازه چشمه توری بزرگتر شود ضخامت یا گوشت توری بیشتر شده و در نتیجه وزن و استقامت توری بیشتر و قیمت آن افزایش می یابد. نوع پلاستیک بکار رفته در تولید توری نیز بسیار مهم است و می توان از مواد نو بازیافتی استفاده شود. وجود مواد ناخالص باعت خشک شدن زودرس توری و ترکیدن و خرد شدن آن در فاصله زمانی کوتاه به ویژه در محل بستن آن با بست به داربست می شود.