پیچ سرمته نسوز (شیروانی)


پیچ سرمته نسوز (شیروانی)


  پیچ شیروانی چیست؟

  پیچ شیروانی که از فولاد و استیل ساخته می شود یکی از اتصالات مهم در ساخت سازه های صنعتی است که ظاهری متفاوت با پیچ های معمولی دارد،معمولا انتهای پیچ های شیروانی به شکل مته می باشد و سر پیچ یا قسمت گل پیچ های شیروانی به شکل بکسی و پیچ گوشتی خور هستند که به دو صورت دوسو یا چهارسو تولید می شوند.امروزه پیچ های شیروانی بیشتر در نوع پیچ گوشتی خور (دوسو) تولید می شود زیرا پرتقاضاتر بوده و از اهمیت ویژه ای در عرصه ی ساخت و سازبرخوردار است.

  پیچ های شیروانی در دونوع چینی و تایوانی تولید می شود که نمونه ی چینی آن از کیفیت پایین تری نسبت به نوع تایوانی آن برخوردار است.

  پیچ شیروانی در دونوع ساده و مته ای تولید می شود که نمونه ی ساده ی آن ظاهری همانند پیچ های خودکار دارد ونوک آن ها تیز است اما پیچ های سرمته ای ظاهری کاملا متفاوت دارند؛ انتهای پیچ های سرمته ای به شکل مته است و یک واشر که از جنس فلز است زیر گل آن قرار دارد و فاصله ی دنده های آن یک میلیمتر بیشتر از پیچ های معمولی است.

  نحوه ی تولید پیچ های شیروانی:

  برای تولید پیچ های شیروانی از دو ماده ی کروم و نیکل به دلیل مقاومت بالایی که در برابر اکسید کننده ها دارند استفاده میکنند؛ این دو ماده همراه با فلز زینک و روم در دمای 260 درجه ی سانتیگراد ترکیب شده و پیچ را به وجود می آورند ،برای بالا بردن مقاومت آن میتوان از یک لایه فلز گالوانیزه نیز استفاده کرد.پیچ ساخته شده ازین مواد در برابر رطوبت،بارندگی،گردوغبار و ... از مقاومت بالایی برخوردار است و مانع نفوذ آب به سطح زیرین خود می شود.

  انواع پیچ های شیروانی:

  1/ پیچ سرمته ای شیروانی

  2/ پیچ سرمته ای واشر دار

  3/ پیچ سرمته ای سرتخت

  4/ پیچ شیروانی نوک مته ای بکسی

  5/ پیچ شیروانی نوک تیز

  6/ پیچ شیروانی چهارسو سرمته ای

   

  پیچ سرمته ای شیروانی:

  پیچ های سرمته ای شیروانی از آلیاژ گرم ساخته می شوند که ظاهری مشابه به پیچ های خودکار دارند؛پیچ های شیروانی در ضخامت 6 میلی متر در طول 1.5 تا 15 سانتی متر به شکل بکسی و پیچ گوشتی خور تولید می شوند که در مقابل گردوغبار و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند،معمولا برای باز وبسته کردن این پیچ ها از آچار و پیچ گوشتی ( دوسو و چهارسو ) استفاده می کنند همچنین برای نصب این پیچ ها روی فلز یا دیوار نیازی به دریل نیست زیرا خود پیچ میتواند سطح زیرین خود را سوراخ کرده وفرو برود.

  پیچ های سرمته ای واشر دار:

  پیچ های سرمته ای واشر دار در ضخامت 4.2 میلیمتر در طول 1.2 تا 10 سانتی متر تولید می شوند که زیر گل خود یک واشر از جنس فلز دارد که باعث بالا رفتن مقاومت پیچ می شود؛برای باز وبسته کردن این پیچ ها از پیچ گوشتی های دوسو و چهارسو استفاده میکنند.

  پیچ های سرمته ای سر تخت:

  پیچ های سرمته ای سرتخت در ضخامت 3.5 تا 4.8  میلیمتر در طول 1.2 تا 10 سانتی متر تولید میشود که بیشتر در سازه هایی که میخواهند اتصالات خود را مخفی نگاه دارند استفاده می شوند زیرا قسمت گل این پیچ ها کاملا درون کار قرار میگیرند.

  پیچ های شیروانی نوک مته ای بوکسی:

  پیچ های نوک مته ای بوکسی درصنایع ساخت و ساز برای اتصال سازه های فلزی، شیروانی ها و ... استفاده می شود؛گل این پیچ ها به شکل شش ضلعی است که توسط آچار و پیچ گوشتی باز و بسته می شود.

  پیچ های شیروانی نوک تیز:

  پیچ های شیروانی نوک تیز از جنس گالوانیزه سرد است که باعث بالا رفتن مقاومت آن در برابر باران،گردوغبار و ... می شود ازین رو بیشتر در شمال کشور کاربرد دارد و برای اتصال صفحات گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.

  پیچ های شیروانی چهارسو سرمته ای:

  جنس پیچ های شیروانی چهارسو سرمته ای از جنس گالوانیزه سرد است که برای اتصال سطوح مختلف به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرد؛برای باز و بسته کردن این پیچ ها از پیچ گوشتی های چهارسو استفاده میکنند.

  کاربرد پیچ های شیروانی:

  1-کاربرد در صنایع ساخت و ساز برای نصب سقف های شیروانی ،سقف سوله ها و ...

  2- نصب دیوار های کاذب

  3- نصب انواع ساندویچ پنل ها

  4- کاربرد در صنایع کانکس سازی،خانه های پیش ساخته و نصب پنل های سقفی

  5- نصب انواع ورق های گالوانیزه و ...

  6- نصب انواع صفحات فلزی تا ضخامت 6 میلیمتر به یکدیگر

  7- ساخت انواع نرده های فلزی و ...

  8- نصب انواع شادولاین،ذوزنقه،طرح سفال و ...

  مزایای پیچ های شیروانی:

  1-حمل و نقل آسان و نصب راحت

  2- عدم نیاز به دریل کاری و رول پلاک

  3- مقاوم در برابر اکسید شدن و...

  4- قیمت مناسب

  5- باز و بسته شدن آسان

  پیچ های شیروانی چقدر دوام می آورند؟

  طول عمر پیچ های شیروانی بسته به سه عامل :1-روش نصب آن ، 2-شرایط محیطی آن و 3-نوع آن تعیین میشود؛تا هنگامی که پیچ های شیروانی دچار زنگ زدگی نشوند میتوانند به خوبی کار کنند همچنین ضربات پی درپی و نفوذ آب به سطح زیرین پیچ (هنگامی که پیچ به خوبی نصب نشده باشد) میتواند باعث پوسیدگی و از بین رفتن پیچ شود.

  هنگام خرید پیچ های شیروانی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  1-مقاومت پیچ های شیروانی در شرایط محیطی مختلف بسته به نوع آبکاری شده ی آن.

  2- کیفیت دنده های پیج که باید کاملا سالم،صیقلی،تیز و بدون هیچ فرورفتگی باشد.

  3- کیفیت گل و قسمت آچارخور آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است(باید کاملا برجسته و بدون هیچ فرورفتگی و برامدگی باشد).

  4- دارای استاندارد iso 1584 و din 7504

  خرید پیچ های شیروانی:

  عوامل موثر در تعیین قیمت پیچ های شیروانی عبارتند از:

  1-جنس پیچ های شیروانی اعم از سرمته ای،سرتخت،نوک تیز و ...

  2- ابعاد پیچ های شیروانی

  3- پوشش پیچ های شیروانی

  4- طول قسمت رزوه شده ی پیچ های شیروانی

  امروزه بیشتر پیچ های شیروانی مورد نیاز کشور ایران از چین و تایوان خریداری میشود که معمولا نوع تایوانی آن از جنس بهتری برخوردار است.

  شرکت عایق آنلاین به عنوان اولین وارد کننده ی پیچ های شیروانی از کشور تایوان با برند همرو و استاندارد iso 1584   به صورت کارتن های 400 تا 3000 تایی همراه با واشرهای آهنی و لاستیکی توانسته نیاز کشور خود را تامین کند؛شرکت عایق آنلاین به عنوان اولین آنلاین شاپ موفق در راستای فروش انواع محصولات عایقی و انواع پیچ های شیروانی در ایران و خارج از ایران می باشد.

  شرکت عایق آنلاین با ارائه ی محصولات باکیفیت همراه با استاندارد های مربوطه تمامی محصولات خود را ضمانت میکند و این اطمینان خاطر را به شما میدهد که هرگز از خرید خود پشیمان نمی شوید.

  راه های ارتباطی با شرکت عایق انلاین:

  شما میتوانید به صورت حضوری ، آنلاین و تلفنی با شرکت عایق آنلاین ارتباط برقرار کنید و از مشاوره های رایگان ، خدمات پس از فروش وپاسخ گویی 24 ساعته این شرکت نیز بهره مند شوید.

  پیچ شیروانی سرمته ای یا پیچ شیروانی، استوانه ای رزوه شده است که گل پیچ آن به صورت شش گوش یا بکسی می باشد و در انتهای بخش رزوه شده آن قسمتی مته ای تعبیه شده است و در زیر گل آن یک واشر لاستیکی و فلزی وجود دارد.

  جنس پیچ شیروانی از آهن یا فولاد یا استنلس استیل می باشد که معمولا به صورت آبکاری شده (گالوانیزه) عرضه می شود.

  پیچ شیروانی تحت استاندارد din 7504 که معادل آن iso 1584 تولید و مورد استفاده قرار میگیرد.

  پیچ شیروانی سر مته ای، پیچ هایی هستند که در سر پیچ آن ها یک مته وجود دارد که این مته نقش اصلی و کاربردی را در این پیچ ها ایفا می کنند. پیچ های سرمته ای در دو نوع پیچ های سرمته ای خودکار و همچنین پیچ های شیروانی نوک مته ای وجود دارد که هر کدام کاربرد های خاص و فراوانی در صنایع مختلف دارند. پیچ های خودکار سرمته ای به راحتی در چوب و یا جای مورد نظر فرو می روند و بسته می شوند و دیگر نیازی به بستن رولپلاک نمی باشد و بدون آن ها بسته می شوند. اما نوع دیگری از پیچ های سرمته ای، پیچ های شیروانی سرمته ای می باشد که کاربرد های بسیار فراوانی در صنعت دارند.

  پیچ های شیروانی به صورت پیچ های خودکار دنده می شوند یعنی رزوه آنها به صورت لبه دار بوده و فاصله دنده آنهای نیز نسبت به دنده های استوانه ای بیشتر است. همچنین دنده های پیچ های شیروانی نسبت به دنده های پیچ های معمولی یک میلیمتر بیشتر است و این امر سبب می شود تا این پیچ ها آسان تر بسته شوند و با هر بار چرخش بیشتر در کار فرو می رود. پیچ های سرمته ای بسیار پر کاربرد است و می توان به جای استفاده از دریل از آن استفاده کرد و پیچ را بدون استفاده از دریل در جای مخصوص بست، یعنی خود پیچ جای خود را سوراخ می کند.

  در این نوع پیچ معمولا واحد اندازه گیری طول رزوه براساس اینچ تعیین می شود. پیچ های شیروانی امروزه در دو مدل چینی و تایوانی در بازار موجود است که نوع چینی آن از کیفیت نسبتا پایین تری برخورداراند، اما نوع تایوانی آن دارای کیفیت بالاتر و نوع مته و گل بهتری هستند و قیمت آن ها هم از نوع چینی آن کمی بالاتر است.